Hakkımızda


1961 yılında makina sektöründe faaliyetlerine başlayan firmamız, fason makina ve makina ekipmanları üretmiştir. 1988 yılına gelindiğinde kurumsal kimliğine kavuşan ONAY Makina San. ve Tic. A.Ş. çalışmalarını EPS enjeksiyon makinaları ve kalıplı imalata yoğunlaşmıştır. 1995 yılında tescilli markası olan ISO 9002 belgeli STROPİYER (Alçısız kartonpiyer) ürün gurubunu piyasaya sunmuştur. Türkiye’de ilk alçısız kartonpiyeri ürüten firmamız iç pazar ihtiyacını karşılamakla birlikte ihracata yönelmiştir.

Ege bölgesinde yer almakta olan balık çiftliklerinin strafor kutu talebine cevap verebilmek için 2009 yılında Muğla-Milas ilçesinde ONAY AMBALAJ  EPS Üretim Tesisini hizmete sokmuştur. STROBUZKAP markası altında sektörün ihtiyaç duyabileceği her türlü ürün çeşidini müşterilerine sunabilmektedir.

2017’de gelişen piyasa şartlarını dikkate alan kuruluşumuz İstanbul’da bulunan üretim tesisini Hendek 2.OSB’ye taşımıştır. Bulunduğu lokasyonun sağladığı avantajla, başta Sakarya ve çevresi olmak üzere coğrafyamızda bulunan strafor ürün ihtiyacını karşılayabilmektedir.